SI Strefa RegeneracjiSI Strefa RegeneracjiSI Strefa Regeneracji

Czy jeden zabieg fotobiomodulacji wystarczy? Czyli kilka słów o częstotliwości i długości terapii czerwonym światłem

4 grudnia, 2022

Słowo „terapia” sugeruje, że aby w pełni wykorzystać dobroczynne działanie światła czerwonego okazjonalne zabiegi to zdecydowanie za mało. Liczba i długość zabiegów ustalana jest indywidualnie w zależności od dolegliwości i potrzeb pacjenta. Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na przeprowadzenie pełnej terapii, składającej się z kilku lub kilkunastu zabiegów, oraz ile powinna trwać terapia leczenia poszczególnych schorzeń. 

Terapia światłem – jakie długości fal są najkorzystniejsze dla zdrowia?

Od ponad 60 lat światło czerwone i bliska podczerwień uznawane są przez środowiska medyczne i fizjoterapeutyczne za najkorzystniejsze dla zdrowia ludzkiego. Dowodzą temu badania kliniczne (przeprowadzono ich już ponad 500) oraz testy laboratoryjne (ponad 4000…), które jednoznacznie potwierdzają, że specyficzna długość fal lamp RLT wpływa na przyspieszenie procesu leczenia wielu schorzeń układowych. Biologiczna odpowiedź organizmu stymulowana jest przez działanie fal o długości 632-1064 nm. Lampy najnowszej generacji takie jak Derma Red Plus P900 emitują jednocześnie widzialne fale o długości 630 i 660 nm oraz fale bliskiej podczerwieni o długości 830 i 850 nm. Są to najlepiej przebadane długości światła o najwyższej skuteczności terapeutycznej. Naświetlanie lampą posiadającą wszystkie wymienione długości fal gwarantuje natychmiastowe „nakarmienie” komórek energią, co z kolei prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych wpływających na poprawę stanu zdrowia. 

Nie rób tego w domu, czyli jak powinna przebiegać sesja naświetlania lampą RLT?

Decydując się na terapię światłem czerwonym pamiętaj, że nie każda żarówka emitująca czerwone światło ma taki sam efekt działania. Najważniejsza jest tu oczywiście długość emitowanych przez urządzenia fal, dlatego profesjonale gabinety, takie jak nasz oferują najwyższej jakości lampy oraz opiekę eksperta. Czuwa on nad prawidłowym przebiegiem zabiegu oraz pomaga w indywidualnym zaplanowaniu Twojej terapii. Urządzenie w naszym gabinecie ma modułową konstrukcję, dzięki temu możemy oferować zabieg fotobiomodulacji na całe ciało. Posiada wbudowany timer, co pozwala nam płynnie regulować długość sesji. Istnieje też możliwość włączenia światła o wszystkich długościach fal lub tylko wybranej. Wszystko to powoduje, że parametry zabiegu są dostosowane idealnie do Twoich potrzeb i tak, abyś jak najszybciej mógł odczuć jej pozytywne efekty.

„To zależy” – czyli o optymalnej długości i liczbie zabiegów fotobiomodulacji 

Fotobiomodulacja jest jak pokarm dla komórek. Zatem podobnie jak nie najesz się na zawsze jednym posiłkiem, również Twoje komórki będą potrzebowały co najmniej kilku dań 😉 Inaczej jest, gdy terapia światłem czerwonym ma być profilaktyką zdrowotną, a inaczej, gdy ma służyć uzdrowieniu konkretnego miejsca czy schorzenia. 

Trądzik, bóle pleców, poprawa pracy mózgu, problemy z depresją, starzenie skóry, cellulit, bóle i stany zapalne stawów, utrata włosów, regeneracja mięśni, problemy z tarczycą czy gojenie się ran to najczęstsze problemy, z którymi trafiają do nas pacjenci. W Si Strefa Regeneracji zabieg fotobiomodulacji trwa 15 minut. Jest to optymalny czas, aby komórki otrzymały zastrzyk energii i rozpoczęły procesy regeneracyjne. Liczba zabiegów jest natomiast ustalana indywidualnie. Zależy od potrzeb pacjenta oraz postępów leczenia. Nawet jeden zabieg wystarczy, aby zmniejszył się obrzęk oraz stan zapalny w naświetlanym miejscu. Rany i urazy potrzebują zazwyczaj kilku sesji. Po około 5 Twój organizm zaczyna produkować więcej testosteronu, po 7 zaczynają się wzmacniać Twoje kości. Dwa tygodnie wystarczą, aby poprawił się Twój nastrój, a mózg zaczął lepiej zapamiętywać i szybciej reagować. Likwidacja problemów skórnych (np. trądziku) to co najmniej 6 tygodniowa kuracja, a jeśli twoim celem jest poprawa wydolności mięśni, lepsza kondycja skóry, działanie przeciwstarzeniowe i typowo prewencyjne, korzystaj z lampy RLT systematycznie i nawet codziennie. Czerwone światło nie powoduje skutków ubocznych, dlatego jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, podejmij wyzwanie i odwiedzaj nas codziennie. 

Celowo nie wrzuciliśmy tu tabeli, z której można wydobyć informację na temat konkretnej liczby zabiegów przy danym schorzeniu. Każdy organizm regeneruje się w swoim tempie i ma odmienne potrzeby. Dlatego nasi eksperci na podstawie szczegółowego wywiadu dopasują terapię idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Zapraszamy!  

crossmenu