fbpx

Spraw bliskim chwilę relaksu! Oferujemy vouchery na nasze regenerujące zabiegi. Idealny prezent na każdą okazję.

SI Strefa RegeneracjiSI Strefa RegeneracjiSI Strefa Regeneracji

Połączenie czerwonego światła i krioterapii – kontrast, który daje doskonały efekt odnowy biologicznej

5 stycznia, 2023

Kultura dbania o swoje zdrowie w naszym kraju pomału nabiera rozpędu. Dobre nawyki żywieniowe, ćwiczenia fizyczne, profilaktyczne badania – o tym wszystkim mówi się coraz więcej i coraz głośniej. Wprowadzasz zmiany w trybie życia i poszukujesz metod, dzięki którym poczujesz się silnyzdrowy i młody. Popularność zyskuje też trend zwany biohackingiem, który polega właśnie na wprowadzaniu w swoje życie takich zmian, aby ciało i umysł weszły na wyższy poziom funkcjonowania, stały się lepszą wersją siebie. Brzmi jak coś nielegalnego? Nie, to świetna moda. Ale wymaga naprawdę sporego zaangażowania, szerokiej wiedzy o zdrowiu i sposobach jego poprawy, a także dozy zdrowego rozsądku, aby w swoich dążeniach do doskonałości nie pójść o krok za daleko. Nie wiemy, czy jesteś zainteresowany biohackingiem, ale wiemy, że skoro znalazłeś się na naszej stronie, chcesz poczuć się lepiej i zadbać o swoją kondycję. Dziś podpowiemy Ci jak to zrobić łącząc terapię czerwonym światłem z sesją w komorze kriogeniczej. Zaczynamy

Fotobiomodulacja i krioterapia – czym się różnią?

Pozornie są to dwa absolutnie przeciwstawne zabiegi – fotobiomodulacja, czyli terapia czerwonym światłem (więcej o niej przeczytasz tu) polega na dostarczeniu energii cieplnej do mitochondriów komórkowych. Taka bomba energetyczna powoduje szybsze podziały komórkoweprzyspieszenie krążenia i lepsze dotlenienie tkanekKrioterapia to z kolei krótkotrwałe poddanie organizmu działaniu ekstremalnie niskiej temperatury, bliskiej – 200° C. Podczas sesji obkurczają się naczynia krwionośne, zwalnia krążenie i procesy metaboliczne. Organizm zostaje wprowadzony w stan hibernacji. Chwilę po zakończeniu sesji na skutek nagłego rozszerzenia naczyń, krew zaczyna krążyć nawet 4 razy szybciejprzyspiesza metabolizm i ciało znów się ogrzewa. Jak w każdej ekstremalnej sytuacji, tak i w przypadku sesji krioterapii ogólnoustrojowej dochodzi do wzmożonego wydzielania hormonów, w tym adrenaliny, testosteronu i endorfin. Jak doskonały wpływ na ciało i umysł ma taki zbieg, przeczytasz tutaj blog.

A co łączy terapię czerwonym światłem i krioterapię?

Doskonały terapeutyczny wpływ na organizm. Oba przeciwstawne z pozoru zabiegi doskonale się uzupełniają, czego efektem jest zastrzyk energii, piękna skóra, szybka regeneracja, lepszy sen i o wiele więcej:

crossmenu